Wersje językowe

DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATU OD KWOTY 300 PLN

  • revactiv@gmail.com
ETYKA NASZEJ FIRMY. CO ROBIMY, ABY BYĆ BARDZIEJ EKO? 0
ETYKA NASZEJ FIRMY. CO ROBIMY, ABY BYĆ BARDZIEJ EKO?

Ekologia w REV ACTIV, czyli o tym jak dbamy jednocześnie o Was i planetę.

Czy wiecie, że w 2013 roku Amerykańska Organizacja Ochrony Środowiska (EPA) odnotowała, że w Stanach Zjednoczonych zostało wytworzonych ponad 15 milionów odpadów tekstylnych, a przy tym tylko 15% z nich nadawało się do ponownego użycia lub recyklingu? 

Z kolei jak możemy wyczytać na stronie Komisji Europejskiej przemysł włókienniczy Unii Europejskiej wytwarza około 16 milionów odpadów rocznie. Z czego 2/3 wyrzucanych jest na wysypiska lub spalane, co jest bardzo niebezpieczne i szkodliwe dla środowiska.

Jeżeli mowa o danych z Polski, to ilość odpadów tekstylnych jest szacowana na około 2,5 miliona ton, z czego do odzysku nadaje się mniej więcej połowa.

Zatrważające dane, prawda?

Dlatego będąc firmą odzieżową produkującą stroje do pole dance tak bardzo zależy na tym aby dbać zarówno o Was jak i o środowisko.

 

PRODUKCJA

Po pierwsze, współpraca z polskimi, lokalnymi szwalniami, które spełniają najwyższe standardy, a ich pracownicy są należycie wynagradzani. To tutaj powstają nasze produkty. Wspieramy przy tym polskie przedsiębiorstwa i rynek pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie dać pracę takim specjalistom jak krawcowe, konstruktorzy i krojczy.

 

MATERIAŁY

W dobie fast fashion (ang. szybka moda) cenimy sobie dobrą jakość materiału, aby służył Wam jak najdłużej. Dlatego materiały pozyskujemy od polskich dostawców, którzy importują je z Włoch. W ten sposób polscy dostawcy zarabiają dzięki prowizji od sprzedaży.

 

Kojarzycie podszewki, które wszywamy do waszych strojów?

Są one wykonane z bawełny organicznej, która jest od zera produkowana w Polsce. Nie importujemy jej z innych krajów, dzięki czemu zmniejszamy ślad węglowy.


Każdy dodatek taki jak metka, czy gumki również kupujemy u polskich producentów.

 

Skrawki, skrawki, skrawki…

Jak już przeczytaliście wyżej odpady tekstylne są faktycznym problemem w gospodarce środowiskowej, dlatego my stawiamy temu czoła i nasze skrawki materiałów wykorzystujemy ponownie. :)

Kto nie uwielbia kolorowych, dobrej jakości gumek do włosów? Tak właśnie powstają nasze ukochane scrunchies - z odpadków materiałów, z których nie jesteśmy w stanie już uszyć kolejnego topu, czy spodenek.

…ale to nie wszystko.

Ochraniacze na buty do pole dance, które znajdziecie w naszym sklepie również są uszyte ze skrawków materiałów. Z pewnością zabezpieczą one Wasze buty i nadadzą im wyjątkowego charakteru. Polecamy je całym sercem i….z czystym sumieniem. :)

 

WYSYŁKA

Nasze produkty nie są pakowane w foliowe opakowania. Stawiamy na łatwe w recyklingu papierowe kartony. Dodatkowo jeżeli dokonujesz zwrotu lub wymiany możesz je wykorzystać ponownie do wysyłki i bardzo do tego zachęcamy! :)

 

 

 

Bilbiografia:

http://www.eko-impuls.pl/przemysl-modowy-a-produkcja-odpadow-co-mozemy-zrobic-by-zmniejszyc-ich-ilos...

https://cordis.europa.eu/article/id/411525-discarded-textile-now-a-raw-material-for-the-chemical-and-textile-industries/pl

 

 

Komentarze do wpisu (0)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
[WIDGET-WZ]
Sklep internetowy Shoper.pl